www.par.co.il
השקעות נבונות מתחילות עם - פר

ניהול נכסים להעלאת ערך נכס

הגיע הרגע שבשבילו חיכינו, קנינו את הנכס שכל כך רצינו!
כעת נשאלת השאלה איך נעלה את ערך הנכס או לכל הפחות נשמור על ערכו הקיים. הדבר הפשוט ביותר  הוא לקחת חברת ניהול בתים משותפים שתיקח על עצמה את ניהול ועד הבית ותדאג לשפר את איכות הנכס וכך בצורה עקיפה לגרום לשימור ואף להעלות את ערכו של הנכס בעשרות אחוזים ניהול טוב משפיע באופן משמעותי על הבניין הן מבחוץ והן מבפנים.
קצב הצמיחה והתשואות העצומות בתחום הנדל"ן בישראל, הובילה משקיעים, להשקיע את כספם בנכסים להשכרה ולמכירה. דבר זה יוצר המון דירות שמוצעות להשכרה ובינתיים ריקות או שמושכרות מושכרות זאת בנוסף לדירות הריקות שמכורות למשיקים זרים מחו"ל. כל זה ועוד יוצרים קושי עצום בניהול ועד הבית. הרי נכס לא מטופל בצורה נאותה מוריד את ערכו ומחירו המוערך יהיה נמוך יותר לדיירים פוטנציאלים וכך להורדת הערך של הדירה. בנוסף חברת ניהול מקצועית וטובה גורמת לעליה של הנכס בעשרות אחוזים. לכן חשוב לבחור בניין שמנוהל ע"י חברת ניהול בתים משותפים או בניין שבו הדיירים מעוניינים לעבוד עם חברת ניהול בתים מקצועית.
ניהול ועד בית  של נכס בבניין משותף דורש עבודה והשקעה סביב השעון הכוללת מגוון דברים כגון גביית תשלומים, תשלום החשבונות, ניהול חשבון בנק, ניהול פנקסי חשבוניות, ניקיון, גינון, אחזקה כללית של הבניין הכוללת בין היתר איטום קירות ו-זיפות גגות, טיפול ואחזקת מעלית, טיפוח וטיפול שוטף במקרים חריגים, טיפול בדירות ריקות, דירות שכורות ועוד רשימה אינסופית של מטלות יום יומיות שיש לעשות.
תתארו לכם מה קורה בנכסים משותפים עם מאות דיירים ? חצי מהמטלות לא מבוצעות בזמן וכך פוגעים במראה של הנכס ובתשתיות הבניין, חסכון בחברת ניהול -  יהווה קלף מיקוח במכירת הנכס. במילים אחרות אתם תשלמו את זה בריבית דה ריבית את התשלום הזעום שמשלמים לחברת הניהול, שבד"כ עומדת בלוח הזמנים בצורה מקצועית.
כתוצאה מתופעה זו נוצרו בשוק הזדמנות לחברות ובעלי עסקים יזמים, שהרימו את הכפפה בנשוא והקימו חברות ניהול נכסים הנותנות שרות של ניהול ועד בית, אחזקת נכסים וניהול בתים משותפים. ניהול כזה יכול להוריד מאיתנו כאב ראש בלתי פוסק מכל ההתעסקויות האלה. אולם שימו לב בבחירת חברת ניהול חשוב שהיא תהיה חלק מהעמותה של האיגוד הישראלי לניהול בתים משותפים, כך נוודא שזו חברה איכותית שעומדת בכל הקריטריונים הנוקשים שהאיגוד מציג.
במידה וביצעתם פנייה לחברת ניהול בתים,בדקו איתה באיזה תאריכים יבוצע כל דבר, מה קורה לגבי תקלות פתאומיות, ביטוחים, ניקיון, מעליות , גינון ועוד. בכדי ליצור שקיפות מוחלטת בה דיירי הבניין יידעו בדיוק כמה יצטרכו לשלם עבור אחזקת הבניין וכמה עבור שירותי הניהול, בד"כ רצוי שהחברה תתמחר את שירותי הניהול בנפרד ואת אלה מוסיפים להוצאות הבניין השונות. בצורה כזאת כל סכום שנותר בקופת ועד הבית, מעבר לעלות ניהולו, משמש להשבחת הבניין וטיפוחו.
אם ניהול ועד הבית ינוהל לפי מה שמבטיחים לכם, לתקופת ניסיון, והם יעמדו ברוב הפרמטרים האלה אז כדאי לחתום חוזה ארוך טווח. אל תשכחו בכל זאת אנחנו מביאים חברה כדי לא להתעסק, ולכן חשוב שנסמוך על החברה כמה שאפשר. בזמן הניהול בדרך כלל, מידי רבעון יינתן דוח המפרט את הוצאות הבניין, את עלות החשבונות השונים ששולמו מסכום זה ואת אחוז העמלה שהופרשה בגין דמי הניהול.  בסוף שנה ישלח מאזן שנתי מסכם לנציגי הועד או בעלי דירות שהוסמכו ע"י אסיפת הדיירים.

 

 

חזרה
כתבות נוספות