www.par.co.il
השקעות נבונות מתחילות עם - פר

מהי השקעה

מטרתה של השקעה היא הנבת רווח כלשהו בסוף תקופה מסוימת, ומתוך כך השקעה היא למעשה קנייה של טובין מסוים, מתוך צפי לעליה בערכו. אותם טובין הינם רבים ומגוונים, ועל כן ישנן דרכים רבות בהן אנשים משקיעים את כספם, וערוצי ההשקעה השונים דורשים רמות שונות של ביטחונות וסכומי השקעה התחלתיים. כמו כן, השקעה כרוכה בסיכון להפסד, שכן היא מתבססת על צפי שעשוי להתברר לבסוף כשגוי. בנוסף, אפיקי ההשקעה השונים נבדלים בניהם גם ברמת הסיכון הטמונה בהם.
ההבדל בין השקעה לחיסכון נעוץ בפוטנציאל הרווח וההפסד של סכום הכסף שמושקע. במידה וסכום זה מופקד בתוכנית חיסכון כלשהי בבנק הוא צפוי להניב רווח בהתאם לריבית מסוימת ובטוחה, אשר לרוב הינה נמוכה בשל חוסר הסיכון שבתוכנית החיסכון. מנגד, כאשר משקיעים את אותו סכום כסף באפיק השקעה מסוים, הרווח אינו מובטח, הסיכון גבוה יותר (ומשתנה בהתאם לאפיק שנבחר כפועל יוצא של הסיכון אותו מוכן המשקיע לקחת), ובהתאם לכך התשואה הפוטנציאלית גבוהה יותר.
כאשר יוצרים תוכנית השקעה יש לערוך מחקר מעמיק ומקיף לפני כן, ללמוד את התחום בו השוק פועל ולהבין את הכוחות המשפיעים עליו. גם אם המשקיע בוחר לתת את מושכות ניהול ההשקעה לגורם אחר, כמו לדוגמא בית השקעות מסוים, עליו לערוך מחקר מספיק מעמיק ומבוסס על אותו בית השקעות, על היסטורית הרווחים שלו, האנשים הפועלים בו, היציבות בניהול בית ההשקעות לאורך זמן וכן דברים נוספים.

 
בית השקעות IBI ההיסטוריה של בית השקעות IBI בית ההשקעות IBI נוסד בשנת 1971 על ידי צבי לובצקי, עמנואל קוק ודוד ויסברג. היקף הפעילות של בית ההשקעות הוא של כ-14 מיליארד ש"ח. העיתון הכלכלי גלובס דירג את בית ההשקעות כאחד ממאה החברות המובילות בישראל בשנת 2007.
המשך
     
בית השקעות אלטשולר-שחם זוהי קבוצת בתי השקעות אשר התאגדו יחד, והראשונה שבהן הוקמה בשנת 1990 על ידי גלעד אלטשולר וקלמן שחם. בית ההשקעות מנהל אפיקי השקעות בהיקף של 14 מיליארד ₪.
המשך
     
פסגות-אופק בע"מ" בית ההשקעות פסגות אופק בע"מ הינו תוצאת איחודם של שני בתי ההשקעות אופק ופסגות. האיחוד נעשה במטרה לבנות בית השקעות ראשון, שיוביל את ענף בתי ההשקעות בארץ. תחילת פעילות הקבוצה בשנת 1963, עם הקמת "אופק ניירות ערך והשקעות" על ידי בנק לאומי.
המשך
     
בית השקעות תמיר פישמן
קרנות נאמנות; קופות גמל ופנסיה; ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו"ל; הנפקות פרטיות וציבוריות בחו"ל; שירותי חיתום, מיזוגים ורכישות; ניהול קרנות הון סיכון; בנקאות פרטית בחו"ל; תכניות תגמול לעובדים.
המשך
     
מיטב בית השקעות בית ההשקעות מיטב פועל משנת 1979. החברה מטפלת בהשקעותיהם של לקוחות פרטיים ולקוחות מוסדיים, זאת באמצעות שירות הבנקים בישראל. אחת מבתי ההשקעות הפרטיים הגדולים בארץ.
המשך
     
אקסלנס נשואה חברת אקסלנס השקעות החלה את דרכה עם היווסדה בשנת 1992. בשנת 2003 התרחבה החברה עם רכישתו ומיזוגו של בית ההשקעות נשואה זנקס לתוך קבוצת אקסלנס. היקף פעילותה של אקסלנס נשואה מסתכם בכ-40 מיליארד שקל, המנוהלים בנכסים פיננסיים.
המשך
     
     
ייעוץ פיננסי
מרבית בתי האב בישראל מנהלים את  התקציב המשפחתי ומשקיעים זמן ואנרגיה באיתור הנחות מבצעים
והוזלות  על מוצרי צריכה ושירותים שונים.
למרבה הפלא, על אף העובדה כי ההוצאה הגדולה  ביותר הכספית  במהלך הכלכלי המשפחתי הינה תשלומים והפרשות לתוכניות פנסיה ופוליסות ביטוח משפחתי (
ביטוח לאומי, קופת חולים, ביטוחים ממקום העבודה, קופות גמל ,השתלמות...
המשך
יצירת תיק השקעות בורסאי
בני נכונה של תיק השקעות בבורסה דורשת הכנה מקדימה, ועבודה לפי שלבים. אם קראתם את מאמר הטיפים למשקיע המתחיל אתם בוודאי מכירים ומבינים את ההכרח ללמוד את השוק. זאת העבודה שלכם.
המשך
איך משלמים פחות מיסים על ההשקעות שלכם?
הרווחתם כסף, מס הכנסה רוצה את חלקו ? ואולי גם ביטוח לאומי ואולי גם מע"מ, הרבה שותפים לרווחים שלכם, אז מה עושים ?
המשך
 

כל המאמרים

חזרה